AK SİTELER AK SİTELER
Diğer Resmi Ak Siteleri
Kadın Kolları

Kadın Kolları

Kadınlarımızla yarınlar daha aydınlık olacak.

WEB SİTESİNE GİT
Gençlik Kolları

Gençlik Kolları

AK Gençlik, kökü mazide, gözü istikbalde olan gençliktir.

WEB SİTESİNE GİT
AK Parti İletişim Merkezi (AKİM)

AK Parti İletişim Merkezi (AKİM)

Görüşleriniz bizim için önemli.

WEB SİTESİNE GİT
Yaşlılar Koordinasyon Merkezi

Yaşlılar Koordinasyon Merkezi

Yaşlılar toplumun kutup yıldızıdır.

WEB SİTESİNE GİT
Engelli Koordinasyon Merkezi

Engelli Koordinasyon Merkezi

Yeter ki gönüller engelli olmasın. İnşallah her engel aşılır.

WEB SİTESİNE GİT
TBMM Grup Başkanlığı

TBMM Grup Başkanlığı

WEB SİTESİNE GİT
AK Kütüphane

AK Kütüphane

AK Kütüphane

WEB SİTESİNE GİT
Siyaset Akademisi

Siyaset Akademisi

Siyaset Akademisi

WEB SİTESİNE GİT
30-09-2021 15:27:10

74. Genişletilmiş İl Danışma Meclisi Gerçekleşti

AK Parti Sakarya 74. Genişletilmiş İl Danışma Meclisi Serdivan Belediyesi Kültür ve Kongre merkezinde gerçekleşti.

AK Parti Sakarya 74. Genişletilmiş İl Danışma Meclisine; AK Parti Sakarya Milletvekili Ali İhsan Yavuz, Bir dönem AK Parti Sakarya Milletvekili olan Hasan Ali Çelik, AK Parti Sakarya Milletvekili Recep Uncuoğlu, AK Parti İl Başkanı Yunus Tever, Marmara Bölge Koordinatörü Halis Dalkılıç, Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, AK Parti Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı Ali İnci, belediye başkanları ve siyasiler katılım sağladı.

42 MİLYAR YATIRIM

Açılış konuşmasını yapan İl Başkanı Yunus Tever, son 19 yılda Sakarya’ya 42 milyar yatırım yapıldığını açıkladı. Sözlerinin devamında Tever; "Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde AK Parti’miz, 20’inci yılına ulaşmanın heyecanını ve mutluluğunu yaşıyor. Öncelikle kuruluşundan bugüne kadar AK Parti’mizin tüm kademelerinde bu davaya gönül vermiş, hizmet etmiş, katkı sağlamış, görev almış, partimize oy vermiş tüm kardeşlerime şükranlarımı sunuyorum. Ahirete irtihal etmiş kardeşlerimize de Rabbim’den rahmet niyaz ediyorum. Kıymetli Dava ve Yol Arkadaşlarım, kadim davamız ile milletimize hizmet aracı gördüğümüz siyasetimiz ve onun yüce bir çatısı olarak kabul ettiğimiz AK Parti’miz hamdolsun 20. yaşına ulaştı. Geride bıraktığımız 20 yılın ardından partimiz artık gerek müktesebatıyla, gerekse yetiştirdiği kadrolarla yeni bir safhaya geçmiş durumdadır.AK Parti’mizin kuruluşunda Gençlik Kollarında göreve başlayan erkek ve kız evlatlarımız, artık bugün ilçe veya il başkanlarımız, Genel Merkez yöneticilerimiz, milletvekillerimiz olarak bugün görev yapıyor. Bugün yine Gençlik Kolları’nın kapısından içeri giren liseli, üniversiteli gençlerimiz de bayrak yarışında inşallah yarın aynı görevleri devralacaklardır" dedi.

7'DEN 70'E

Tever; "Cumhurbaşkanımız, Genel Başkanımız ve Liderimiz Recep Tayyip Erdoğan ile birlikte yol yürümek, aynı davaya hizmet etmek ve bu büyük ailenin bir parçası olmak onuru dahi tek başına çocuklarımıza bırakacağımız en büyük mirastır. Kıymetli Dava ve Yol Arkadaşlarım,AK Parti kadroları olarak normalleşme süreci ve meclisin tatile girmesiyle birlikte saha çalışmalarına hız vermiştik. Yaşanan salgın sürecinden dolayı başta milletvekillerimiz olmak üzere gerçekten her bir teşkilat mensubu arkadaşımız arazideki çalışmaları çok özlemiş. Arazi çalışmalarında bazen bir kahvehanede bir vatandaşımızın derdine derman arıyoruz, bazen bir sivil toplum kuruluşu ziyaretiyle odanın taleplerine merhem oluyoruz. ‘7’den 70’e her bir vatandaşımızın sorunu hepimizin sorunudur’ anlayışla olaylara yaklaşıyor; esnafıyla, çiftçisiyle, muhtarıyla, tüccarıyla hâsılı toplumun her kesiminden insanımızla bir araya geliyoruz. Tabii bu durum, sorumluluğumuzu daha da artırıyor" dedi.

BİZ SADECE SEÇİMDEN SEÇİME ÇALIŞAN BİR PARTİ DEĞİLİZ

Devamında Tever;" Allah’a hamdolsun ki biz sadece seçimden seçime çalışan bir parti değiliz ve hiç olmadık. Bizde bir seçim biter, ertesi gün takvimdeki en yakın seçime hazırlık başlar. Bizim Sakarya’da yapacağımız daha çok işimiz var. Gece gündüz demeden, birlik ve beraberlik içerisinde daha fazla gayret edecek, dipdiri bir teşkilat ile 2023 seçimlerine güçlü bir şekilde hazırlanacağız inşallah.Zaten AK Parti’de siyaset yapmak demek, öncelikle bu sorumluluğu üstlenmeye talip olmak demektir. Bugünlere Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde yılın her gününü, günün 24 saatini bu davaya hizmete adayan büyüklerimizin ve kardeşlerimizin gayretiyle birlikte geldik.Gelecek nesillere daha büyük ve güçlü bir Türkiye bırakmak istiyorsak, bizlerin de aynı anlayışla çalışması ve gayret göstermesi gerekiyor. Sakarya’da; Genel Başkan Yardımcımız, Milletvekillerimiz, Büyükşehir Belediye Başkanımız, İlçe Teşkilatlarımız ve İlçe Belediye Başkanlarımızla son derece uyumlu ve koordinasyon içerisinde çalışıyoruz. Görevimiz ne olursa olsun hepimiz öncelikle bu davanın neferiyiz. Bu sorumluluk ve görev bilinciyle 2023 hedeflerimize doğru çalışmalarımızı kararlılıkla sürdürmeye devam ediyoruz" diye konuştu.

ÜYE ÇALIŞMALARI

Tever; "AK Parti Sakarya İl Başkanlığı olarak teşkilatlarımızla birlikte bir üye seferberliği kampanyası başlatmıştık ve bu kampanyaya hali hazırda devam ediyoruz.Sakarya genelinde AK Parti’mize kayıtlı 150 Bin olan üye sayımızı, çalışmalarımızla 170 Bin üyeye çıkartmıştık.Bunu başaran siz dava arkadaşlarıma gayret ve emekleriniz için öncelikle teşekkür ediyorum. Bu kapsamda ilçe teşkilatlarımız arasında başarılı performans göstererek en çok üye kaydı gerçekleştiren; Karapürçek, Taraklı, Ferizli, Sapanca, Söğütlü ve Kaynarca ilçelerimize ayrıca teşekkür ediyor, başarılı çalışmalarının devamını diliyorum.AK Parti Sakarya İl Başkanlığı olarak bu üyelik çalışmalarına yeni bir soluk kazandırmak istiyoruz. Önümüzdeki süreçte birçok ilçemizde yapacağımız sandık bazlı çalışmalarla 30 Bin yeni üyeyi daha partimize dâhil ederek heyecanlı, güçlü ve yeni isimleri partimize kazandırmak istiyoruz. 170 Bin kişilik büyük ailemizi 200 Bin hedefiyle daha da büyüterek, yolumuza emin adımlarla devam etmek istiyoruz.Sayın Genel Başkan Yardımcım; danışma meclisi toplantılarımız ile sokaklarımızı görür, mahallelerimizi duyar, ilçelerimizi konuşur, ilimize ayna tutarız.  Salgın ve çeşitli vesileler nedeniyle uzun zamandır yapamadığımız ve bir araya gelemediğimiz danışma meclisi toplantılarımızı gerçekten çok özlemişiz. Bugün; bu heyecan ve özlemi bulunduğumuz salonda yürekten hissediyor, sizlerle bir araya gelmenin mutluluğunu yaşıyorum" dedi.

42 MİLYAR YATIRIM

Cumhuriyet tarihinde yapılanların tamamının 5 katı, 10 katı hizmetlerle Türkiye’ye çağ atlatan AK Parti’miz, son 19 yılda sadece Sakarya’da toplamda 42 milyar lirayı bulan bir yatırım bedelini hayata geçirmiştir. Eğitimden sağlığa, ulaşımdan adalete, çevreden gençlik ve spor yatırımlarına kadar birçok farklı alanda yapılan yatırımlarla, şehrimizde gerçekleştirilen projelerle, hamdolsun ki Sakarya’mızın her bir karışına damgasını vurmuş bir siyasi partinin mensuplarıyız. Bu yatırımların hayata geçirilmesine önemli katkılar sunan başta Genel Başkan Yardımcımız, Milletvekillerimiz ve Büyükşehir Belediye Başkanımız olmak üzere tüm dava arkadaşlarıma teşekkürlerimi sunuyorum.Bugünlerde Büyükşehir Belediyemiz başta olmak üzere belediyelerimizin projelerinden, hizmetlerinden rahatsız olanlar, kısır tartışmalarıyla laf üstüne laf koyma gayreti içerisine girişmişler. Ben size buradan bir nasihatte bulunayım; yalan ve algı üzerinden siyaset yapanlar bugüne kadar hiçbir şekilde emellerine ulaşamamıştır, bundan sonra da ulaşamayacaktır.Belediyecilik nedir bilmez, yasa nedir bilmez, proje nedir bilmez, mevzuat nedir bilmez muhalefetin temsilcileri çıkmış o proje ne olacak, bu proje ne olacak diye soruyor?

SEN KİMİ HIRSIZLIKLA SUÇLUYORSUN?

Tever; "Ne olacağını ben buradan söyleyeyim; 2002’den bu yana hizmet ve eser siyasetiyle şehrimizin dört bir yanını imar eden, 42 milyar lirayı aşkın yatırım ve sayısız eser ile şehrimizi geleceğe hazırlayan AK Partimiz; dün olduğu gibi bugün de milletimizin destek ve hayır dualarıyla şehrimizi imar ve inşa etmeye devam edecek. Hayal dahi edemeyeceğiniz hizmetleri bugüne kadar nasıl gerçekleştirdiysek, bu projeleri de en yakın zamanda nihayete erdirecek kadrolar yine bizleriz.Biz AK Parti ailesi olarak ülkemize ve şehrimize kazandırdığımız sayısız eserin, yatırımın ve devasa projelerin referansıyla konuşuyoruz. Muhalefet ise, milletimizin değerlerini aşağılayarak, nefret siyasetiyle insanımızı kutuplaştırmak istiyor.Geçenlerde bir tanesi de çıkmış, ‘AK Partili Belediye Başkanları çalıyor, usulsüzlük yapıyor’ diyor. Bizim Belediye Başkanlarımız işte burada, daha dün değil uzun yıllardır da bu şehirde başkanlık yapıyorlar, sen kimi hırsızlıkla suçluyorsun, söyle bakayım?Bak şimdi, ben sana hukukta bir kaide var onu hatırlatayım: ‘Müddei iddiasını ispatla mükelleftir’ Elinde bir belge, bilgi varsa hemen savcılığa git ve suç duyurusunda bulun. Zira aklı yerinde olan kişinin yapacağı iş budur. Şayet bulunmazsan müfterisin. Öyle bol keseden atıp tutmak; ne siyasetçiye yakışır, ne de insanlığa sığar" dedi.

Close
SEN DE KATIL SEN DE KATIL

Gücümüze Güç Katın.